ผู้เขียน หัวข้อ: พี่น้องบองปะโอน extreme ศรีสะเกษ ขอเสียงหน่อย  (อ่าน 48627 ครั้ง)

kouy

• บุคคลทั่วไป
Re: พี่น้องบองปะโอน extreme ศรีสะเกษ ขอเสียงหน่อย
« ตอบกลับ #25 เมื่อ: วันที่ 9 ธันวาคม 2008, 13:32:58 น. »
 ;Dฮ่วย.. Grinแปลผิด..555 ต้องแปลใหม่...555  ต้องแบบนี้.. Grin
ผม..เด็กแนวปรางค์กู่..เดอครับ..แต่บ้านเกิดอยู่ขุขันธ์..ศรีสะเกษกั้นเอง..555 ;D :o ::)
555แม่นแล้วคับ เอาทุม หิน 55

ออฟไลน์ รัฐภูมิ(PK-MUSIC)

• ลงทะเบียน HL
  • ระดับ 4
  • *
  • HL#7C12B2A8 ซื้อจากท่าน x-men
Re: พี่น้องบองปะโอน extreme ศรีสะเกษ ขอเสียงหน่อย
« ตอบกลับ #26 เมื่อ: วันที่ 9 ธันวาคม 2008, 14:07:44 น. »
ฮ่วย....ข่อยกะฟังบ่ฮู้เรื่องเด้นี่  อยู่ศรีสะเกษคือกัน  แถว ๆ ฝายราษีฯ  อ.บึงบูรพ์  (แต่ไม่ใช่ญาติคุณบักไสนะครับ   คนละซุมคนละสี)

ออฟไลน์ พลอย

• ระดับ 3
  • *
  • HL#4C97399B
« ตอบกลับ #27 เมื่อ: วันที่ 10 ธันวาคม 2008, 21:24:26 น. »
สงสัยเอาจ๊ะหินงานเข้าหลาย เพิ่นกะเลยบ่ค่อยได้เข้ามาเบิ่ง เอ้า อ้ายน้อง บองปะโอน แซมซาย (ภาษาเยอเขาว่าจั่งได๋น้อนี่ ผู้ได๋อยู่ไพรบึงกะเข้ามาบอกแน่) EXtreme ศรีสะเกษ รายงานโตแหน่ 

ออฟไลน์ พ่อใหญ่หิน

• ขี้โม้ระดับสุดยอด
  • *
  • HL#9C012BFA
« ตอบกลับ #28 เมื่อ: วันที่ 11 ธันวาคม 2008, 05:26:58 น. »
สงสัยเอาจ๊ะหินงานเข้าหลาย เพิ่นกะเลยบ่ค่อยได้เข้ามาเบิ่ง เอ้า อ้ายน้อง บองปะโอน แซมซาย (ภาษาเยอเขาว่าจั่งได๋น้อนี่ ผู้ได๋อยู่ไพรบึงกะเข้ามาบอกแน่) EXtreme ศรีสะเกษ รายงานโตแหน่ 
..555.บองปะโอนซีเกษ..เอาทมหิน..ช่างนี้งานเข้าหลายเดอ.. ;D งานมาววส์ 55 ;D
บางทีเข้าบ้านตัวเอง..ยังต้องหลบๆซ่อน..ย้าน..ฮิฮิ..เป็นจั่งได๋นอศรีสะเกษบ้านเฮาชาวextreme..โมรึนรึน..ฟ้วฟ้าวมาคุยกันเกิดมีงานเข้าทางศรีสะเกษหรือใกล้เคียง..พ่อใหญ่หิน..สิได้โทรมาหา..หรือโทรไปหาเอาจ๊ะหิน.. :D

ออฟไลน์ หัวหน้าผู้บ่าวแนว

• ระดับ 3
  • *
  • HL#5DE684A0 ศิลปินหน้าวัด
« ตอบกลับ #29 เมื่อ: วันที่ 11 ธันวาคม 2008, 19:27:06 น. »
ฮ้วย คนบ้านเดียวกันตั้วะนี่ แถวอุทุมพรเด้อพี่น้อง
ExTremE SiSaKeT
083-3838385
ยินดีที่ได้รู้จักทุกท่าน

• *
« ตอบกลับ #30 เมื่อ: วันที่ 12 ธันวาคม 2008, 03:50:24 น. »
ฮ้วย คนบ้านเดียวกันตั้วะนี่ แถวอุทุมพรเด้อพี่น้อง
ExTremE SiSaKeT
083-3838385
ยินดีที่ได้รู้จักทุกท่าน
โอว์.. :) ยินดี..พี่น้องแถวอุทุมพร..บ่ไกลกันทรลักษ์ตั่วนี่..555 ศรีสะเกษกั้นเอง..
เห็นพ่อใหญ่หินมาทางนี่..กวักมือเอิ้นกินน้ำแหน่เด้อ.. ;D

• ระดับ 3
  • *
« ตอบกลับ #31 เมื่อ: วันที่ 12 ธันวาคม 2008, 23:23:11 น. »
โอว์.. :) ยินดี..พี่น้องแถวอุทุมพร..บ่ไกลกันทรลักษ์ตั่วนี่..555 ศรีสะเกษกั้นเอง..
เห็นพ่อใหญ่หินมาทางนี่..กวักมือเอิ้นกินน้ำแหน่เด้อ.. ;D
เอาจ๊ะ สิกินแต่น้ำซั่นบ้อ  อุทุมพรเพิ่นกะปลูกข้าวอยู่เด้อ  โฮปบาย นำกันสาก่อน กะได้เด้อพ่อใหญ่

• *
« ตอบกลับ #32 เมื่อ: วันที่ 13 ธันวาคม 2008, 05:36:53 น. »
เอาจ๊ะ สิกินแต่น้ำซั่นบ้อ  อุทุมพรเพิ่นกะปลูกข้าวอยู่เด้อ  โฮปบาย นำกันสาก่อน กะได้เด้อพ่อใหญ่
..เหอ..เหอ..โฮบบาย..เอาทมเฮ็ดบ่เป็น..เป็นแต่ สี่บาย..5555 ;D

paradox_2

« ตอบกลับ #33 เมื่อ: วันที่ 13 ธันวาคม 2008, 12:50:39 น. »
สวัสดีครับซาว ศรีสะเกษ ไห่ข่อยโม้นำแน่ ข่อยกะศรีเกษคือกันข่อยอยู่ อ.เมือง สนใจ xtreme คือกันมัน เว้าเขมรบ่เป็นนำเผิ่นดอกผู้ได่ฮู้
 กะแปลไห่แน่อ่านนำแน่สิขอบคุณหลายๆ ผู้ได่เข้ามาเมืองกะแวะมาหากะได่ครับ เฮ็ดงานอยู่ เอส.เค คอมพิวเตอร์ คะน้อยขอคาราวะครับผม

• *
« ตอบกลับ #34 เมื่อ: วันที่ 13 ธันวาคม 2008, 13:12:35 น. »
สวัสดีครับซาว ศรีสะเกษ ไห่ข่อยโม้นำแน่ ข่อยกะศรีเกษคือกันข่อยอยู่ อ.เมือง สนใจ xtreme คือกันมัน เว้าเขมรบ่เป็นนำเผิ่นดอกผู้ได่ฮู้
 กะแปลไห่แน่อ่านนำแน่สิขอบคุณหลายๆ ผู้ได่เข้ามาเมืองกะแวะมาหากะได่ครับ เฮ็ดงานอยู่ เอส.เค คอมพิวเตอร์ คะน้อยขอคาราวะครับผม
...555 ยินดี่..ยินดี..ยินดี.. ;D ได้ฮู้จักท่าน..ปลัด..ซีเกษกั้นเอง..อีแล้วครับท่าน.. :D เอ๋า..ท่านปลัด คือเฮ้ดงานอยู่ร้านคอมพ์..คือบ่ทำงานอยู่อำเภอล่ะ...หยอกเล่นดอก.. ;D
ว่างๆผ่านไปทางนั้นสิไปโฮบบาย(กินข้าว)และสิไปสี่บาย(กินข้าว)..นำดอก..555

สุชาติ ทิจันทร์

« ตอบกลับ #35 เมื่อ: วันที่ 13 ธันวาคม 2008, 16:54:43 น. »
ฮ่วย..ฮู้จักจั๋งซี่..มาตอบกระทู้นี่แต่โด๋นแล้ว ..แต่ว่า..ลืมเอาดิกชันนารี่มานำตี้ล่ะ....ไปกอน..แล้วสิมาใหม่ 5555

• ระดับ 3
  • *
« ตอบกลับ #36 เมื่อ: วันที่ 13 ธันวาคม 2008, 19:09:34 น. »
ฮ่วย..ฮู้จักจั๋งซี่..มาตอบกระทู้นี่แต่โด๋นแล้ว ..แต่ว่า..ลืมเอาดิกชันนารี่มานำตี้ล่ะ....ไปกอน..แล้วสิมาใหม่ 5555
บ่ต้องไซ้ดิกซันนารี่ดอก ลุบอง  เดี๋ยวเอาจ๊ะหิน เพิ่นกะ เยยแขมร์ เยยเรียว ปน เยยเสียม ไปเรื่อยๆละ 5555..

ออฟไลน์ หัวหน้าผู้บ่าวแนว

• ระดับ 3
  • *
  • HL#5DE684A0 ศิลปินหน้าวัด
« ตอบกลับ #37 เมื่อ: วันที่ 13 ธันวาคม 2008, 20:15:22 น. »
มื้อนี้เอาเครื่องลง อยู่ วพ.ศรีสะเกษ เอาเอ็กทรีมเล่น อย่างมันเลย เสียอย่างเดียว ไฟมันไม่พออัดได้ไม่เต็มที่ ต้องขอบคุณพ่อใหญ่หินที่ให้คำแนะนำทางโทรศัพท์ วันหลังติดปัญหาอะไรก็จะโทรรร ไปรบกวนอีกเด้อท่าน

ออฟไลน์ หนุ่มไพรบึง

• ระดับ 3
  • *
  • HL#740F32AB
« ตอบกลับ #38 เมื่อ: วันที่ 13 ธันวาคม 2008, 20:32:40 น. »
ว้าว  ๆ  เจอคนแถวบ้านแล้ว  ผมคนอ.ไพรบึงครับ  แยลขะแมร์มันบาน  สวัสดีหนุ แหนว แซมซาย เกิดยังเนียจะเอิบซำปอบ้อ  ฮายกุยทะโระชาว  ตอนแนเจาวัววีกูอูกรุงเทพ  ดุง ๆ ลอบทะโระมุยดวง  *-*

kouy

« ตอบกลับ #39 เมื่อ: วันที่ 14 ธันวาคม 2008, 05:23:26 น. »
เอาทมหิน บาด ขะมาดตะเน็งล่ะบานติ๊ยบาด มันเกิดระนาเทอ มิดิ กันตรึมเจงโมหล่ะบ่อ นอ บาดแบบ ncn นาบาด จอยตอบขะมาดพองเด้อบาด จาก กะเมงปราวค์กู่ บาด จำงัยนาว่างๆขะมาดนึงเลิงโตวเลงพองเด้อบาด โตวโฮบลาปเตียลาปกปา นอบาด 555 ทาแต่เอาทมโนวเซราะเอยนอบาด

• *
« ตอบกลับ #40 เมื่อ: วันที่ 14 ธันวาคม 2008, 09:59:40 น. »
ว้าว.. ;D(ปานวัยสะรุ่น.. ;D) ฮ่าฮ่า.ยินดี..ยินดีอีก..มื้อนี้วันนี้..คือสี่เป็น
มื้อสันวันดี..55 ท่านสายฟ้าขาด..เอ้ยสายฟ้าฟาดกะหม๋า.. ;D 
ท่าน Ployt(ฮิฮิ.อ่านบ่ออกบอกแหน่..เปลี่ยนใหม่แหน่55)กะหม๋า.. ;D
ท่าน หัวหน้าผู้บ่าวแนวกะหม๋า.. ;D หนุ่มไพรบึงกะหม๋า. ;D
ท่านกะเมงซีเกษ..ก็หม๋า.. ;D..เอาจ๊ะหินยินดีต้อนผู้หม๋า..ฮ่า..ฮ่า.. ;D
..เดี๋ยวแปล..ภาษาพี่น้องบองปะโอนซีเกษ..ก่อนเดอ..55
  ลุงกานต์กะบ่มาส่อยแหน่..แฮ่ะ..แฮ่ะ..แปลถูกบ่ถูก..กะไปว่าพ่อใหญ่หน้าวัดพุ่นละเดอ..55
( เอาทมหิน บาด ขะมาดตะเน็งล่ะบานติ๊ยบาด
มันเกิดระนาเทอ มิดิ กันตรึมเจงโมหล่ะบ่อ นอ
บาดแบบ ncn นาบาด จอยตอบขะมาดพองเด้อบาด
จาก กะเมงปราวค์กู่ บาด จำงัยนาว่างๆขะมาดนึงเลิงโตวเลงพองเด้อบาด
โตวโฮบลาปเตียลาปกปา นอบาด 555
ทาแต่เอาทมโนวเซราะเอยนอบาด )
       ..จั่งซี่.. ;D
พ่อใหญ่หินครับ ผมขอถามแหน่..มิดี้กันตรึม..
แบบ NCN นั่นนา  มีอาจารย์ท่านได๋รับเฮ้ดรับทำครับ
ผมเด็กแนวปรางค์กู่ครับ..ว่างๆผมสิไปล้มทับพ่อใหญ่หิน..
สิไปกินลาบเป็ดลาบปลานำเดอ..แล้วพ่อใหญ่หินอยู่บ้านได๋ล่ะ..
 ..555 ไปเลย..ไปหาเอาทมหิน..ลาบเป็ดลาบปลาบ่มีดอก..
ห่าลงเหมิดแล้ว..มีแต่สิลาบหมู่ให้เมียกิน. ???.
เอ้ยลาบหมูให้หมู่กินซั่นดอก.. ;D บ้านเอาทมหินกะอยู่.
กันทรลักษ์นี่หละ..ไม่ใกล้ไม้ไกลดอกนะ...555

ออฟไลน์ ลุงกานต์

• คณะก่อการ
  • ระดับ 5
  • HL#: 9F641096
« ตอบกลับ #41 เมื่อ: วันที่ 14 ธันวาคม 2008, 17:18:05 น. »
ว้าว  ๆ  เจอคนแถวบ้านแล้ว  ผมคนอ.ไพรบึงครับ  แยลขะแมร์มันบาน  สวัสดีหนุ แหนว แซมซาย เกิดยังเนียจะเอิบซำปอบ้อ  ฮายกุยทะโระชาว  ตอนแนเจาวัววีกูอูกรุงเทพ  ดุง ๆ ลอบทะโระมุยดวง  *-*
จีดุงเจางอยบองเด้อ..

ออฟไลน์ อนันตชัย ระยอง

• ตัวแทนจำหน่าย
  • **
  • x-men : 7485488C , 7C842C7A, 12347732
« ตอบกลับ #42 เมื่อ: วันที่ 14 ธันวาคม 2008, 17:34:33 น. »
ช่วยแปลหน่อยครับ..อยากรู้ว่าคุยอะไรกันอยู่.. ;D

• *
« ตอบกลับ #43 เมื่อ: วันที่ 14 ธันวาคม 2008, 17:46:18 น. »
555..นี่หละครับ..ปรมาจารย์ตัวจริง..เสียงจริง.. ;D..เอ้าเซิน.
ลุงพี่พ่อใหญ่กานต์..คารวะ.. :D เซิน..เดงขะแมร์ and ส่วย and เยอ..และ ลาว
กับพี่น้องบองปะโอน เอาจ๊ะ เอาทม หนุ แหนว  ..Lady and Gentleman และ แซมซาย กรุ๊ปๆคะเนีย  ...555 ;D

toomcity

« ตอบกลับ #44 เมื่อ: วันที่ 15 ธันวาคม 2008, 13:08:37 น. »
สวัสดีคร๊าบแมเอาบองปะโอน ;D
ขะมาดกะเมง ปรางค์กู่บาท เลงเอ็กทรีมยังคะเนียแอง สะรวลนะ เสวิงจมัดกอเลย น้องใหม่ใจ Xtreme 

สีบายเสียดายสราอิอิอิ  8)

• *
« ตอบกลับ #45 เมื่อ: วันที่ 15 ธันวาคม 2008, 13:36:43 น. »
สวัสดีคร๊าบแมเอาบองปะโอน ;D
ขะมาดกะเมง ปรางค์กู่บาท เลงเอ็กทรีมยังคะเนียแอง สะรวลนะ เสวิงจมัดกอเลย น้องใหม่ใจ Xtreme 

สีบายเสียดายสราอิอิอิ  8)

..  ยินดีได้รู้จัก..toomcity..(เปลี่ยนสื่อไทยๆให้เอาจ๊ะหินอ่านแหน่..สิได้จำไวๆ. ???)
.. โอว์..พี่น้องบองปะโอน..ทางปรางค์กู่ ครับ เล่น xtreme คือกั้น..หม่วนหลาย..
   หม่วนจนหัวสักหัวคว่ำ.. ;D ฮ่วยๆ..พ่อใหญ่เป็นห่วง..
   อย่าดื่มหลาย.. ;D ถ้าบ่..พอ..จั่งสั่งต่ออีกสักลังสองลัง..555
   ซีบายเสียดายสรา.. ;D กินข้าวก็เสียดายเหล้า... ;D กิน..เทิงข้าวเทิงเหล้า
   ซั่นตั่ว..เขาจั่งหว่า..ฮู้จักความ..ฮ่า..ฮ่า..

• ระดับ 3
  • *
« ตอบกลับ #46 เมื่อ: วันที่ 15 ธันวาคม 2008, 14:57:51 น. »
ว้าว.. ;D(ปานวัยสะรุ่น.. ;D) ฮ่าฮ่า.ยินดี..ยินดีอีก..มื้อนี้วันนี้..คือสี่เป็น
มื้อสันวันดี..55 ท่านสายฟ้าขาด..เอ้ยสายฟ้าฟาดกะหม๋า.. ;D 
ท่าน Ployt(ฮิฮิ.อ่านบ่ออกบอกแหน่..เปลี่ยนใหม่แหน่55)กะหม๋า.. ;D
ท่าน หัวหน้าผู้บ่าวแนวกะหม๋า.. ;D หนุ่มไพรบึงกะหม๋า. ;D
ท่านกะเมงซีเกษ..ก็หม๋า.. ;D..เอาจ๊ะหินยินดีต้อนผู้หม๋า..ฮ่า..ฮ่า.. ;D
..เดี๋ยวแปล..ภาษาพี่น้องบองปะโอนซีเกษ..ก่อนเดอ..55
  ลุงกานต์กะบ่มาส่อยแหน่..แฮ่ะ..แฮ่ะ..แปลถูกบ่ถูก..กะไปว่าพ่อใหญ่หน้าวัดพุ่นละเดอ..55
( เอาทมหิน บาด ขะมาดตะเน็งล่ะบานติ๊ยบาด
มันเกิดระนาเทอ มิดิ กันตรึมเจงโมหล่ะบ่อ นอ
บาดแบบ ncn นาบาด จอยตอบขะมาดพองเด้อบาด
จาก กะเมงปราวค์กู่ บาด จำงัยนาว่างๆขะมาดนึงเลิงโตวเลงพองเด้อบาด
โตวโฮบลาปเตียลาปกปา นอบาด 555
ทาแต่เอาทมโนวเซราะเอยนอบาด )
       ..จั่งซี่.. ;D
พ่อใหญ่หินครับ ผมขอถามแหน่..มิดี้กันตรึม..
แบบ NCN นั่นนา  มีอาจารย์ท่านได๋รับเฮ้ดรับทำครับ
ผมเด็กแนวปรางค์กู่ครับ..ว่างๆผมสิไปล้มทับพ่อใหญ่หิน..
สิไปกินลาบเป็ดลาบปลานำเดอ..แล้วพ่อใหญ่หินอยู่บ้านได๋ล่ะ..
 ..555 ไปเลย..ไปหาเอาทมหิน..ลาบเป็ดลาบปลาบ่มีดอก..
ห่าลงเหมิดแล้ว..มีแต่สิลาบหมู่ให้เมียกิน. ???.
เอ้ยลาบหมูให้หมู่กินซั่นดอก.. ;D บ้านเอาทมหินกะอยู่.
กันทรลักษ์นี่หละ..ไม่ใกล้ไม้ไกลดอกนะ...555
ตอนแรกว่าสิพิมพ์ว่า ploy บัดพิมพ์แล้ว มันผัดเป็น ployt จั๊กอ่านว่าจั่งได๋กะบ่ฮู้คือกัน สิแก้กะแก้บ่เป็น มันบ่คือแก้อย่างอื่นง๊าย..ง่าย
แม่นบ่เอาจ๊ะหิน 5555555555

• *
« ตอบกลับ #47 เมื่อ: วันที่ 15 ธันวาคม 2008, 15:29:13 น. »
ตอนแรกว่าสิพิมพ์ว่า ploy บัดพิมพ์แล้ว มันผัดเป็น ployt จั๊กอ่านว่าจั่งได๋กะบ่ฮู้คือกัน สิแก้กะแก้บ่เป็น มันบ่คือแก้อย่างอื่นง๊าย..ง่าย
แม่นบ่เอาจ๊ะหิน 5555555555
..ไปหม่องนี่เบิ่ง..มันสิแก้ได้บ่..ถ้าแก้ได้..เอิ้นเอาจ๊ะนำแหน่..เดอ..อยากส์..แก้.. ;D

• ระดับ 3
  • *
« ตอบกลับ #48 เมื่อ: วันที่ 16 ธันวาคม 2008, 21:29:51 น. »
..ไปหม่องนี่เบิ่ง..มันสิแก้ได้บ่..ถ้าแก้ได้..เอิ้นเอาจ๊ะนำแหน่..เดอ..อยากส์..แก้.. ;D
...โอ๊ะโอ๊ว...เอาจ๊ะอินเตอร์ตั๊วนี่ สะมะคือเก่งแท้  ขอบคุณเจริญๆเด้อบาด แต่ว่าคึดไปแล้วเอาไว้จั่งซี่หละ  เอาจ๊ะจั่งอ่านบ่ออก เอิ๊ก เอิ๊ก เอิ๊ก

kouy

« ตอบกลับ #49 เมื่อ: วันที่ 17 ธันวาคม 2008, 04:44:14 น. »
อ้างถึง
สวัสดีคร๊าบแมเอาบองปะโอน Grin

สีบายเสียดายสราอิอิอิ  Cool
บองโนวเซราะเอยนอบาด