ผู้เขียน หัวข้อ: Mixer Behringer Xenyx ตัวไหนครับที่เหมาะสมสัมหรับเล่นแยก 8ไลน์  (อ่าน 7483 ครั้ง)

ออฟไลน์ แจ๊ค-มายเฟรนด์

• ลงทะเบียน HL
  • ระดับ 5
  • *
  • SWEDEN HL#6D209855
Mixer Behringer Xenyx ตัวไหนครับที่เหมาะสมสัมหรับเล่นแยก 8ไลน์
« เมื่อ: วันที่ 10 มิถุนายน 2009, 22:42:15 น. »
ช่วยแนะนำหน่อยครับ :thank1:

m sound

• บุคคลทั่วไป
Re: Mixer Behringer Xenyx ตัวไหนครับที่เหมาะสมสัมหรับเล่นแยก 8ไลน์
« ตอบกลับ #1 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 03:34:16 น. »
รุ่นไหน ยี่ห้อไหน ก็แยกได้ครับ.ขอให้มีไลน์อินพุทให้มากกว่า 8 เป็นอันใช้ได้แล้วครับ. อยู่สวีเดน..คือสิมีแต่ แจ่ม ๆ เน๊าะ..ท่านแจ๊ค..อิดสา..แท้น้อ....(ส่วน..ผม.กะไซ่ รุ่นนี้แหล่ว.หน่ำมันลงไปโลดดด.8ไลน์/10ไลน?/12ไลน์ กะได้ตั๊ว.ว่าแต่เหลือ ฮู ไว้เสียบไมค์..แหน่..ท่อนั่นหละ..) ;D ;D ;D

• ระดับ 5
  • *
Re: Mixer Behringer Xenyx ตัวไหนครับที่เหมาะสมสัมหรับเล่นแยก 8ไลน์
« ตอบกลับ #2 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 05:54:49 น. »
รุ่นไหน ยี่ห้อไหน ก็แยกได้ครับ.ขอให้มีไลน์อินพุทให้มากกว่า 8 เป็นอันใช้ได้แล้วครับ. อยู่สวีเดน..คือสิมีแต่ แจ่ม ๆ เน๊าะ..ท่านแจ๊ค..อิดสา..แท้น้อ....(ส่วน..ผม.กะไซ่ รุ่นนี้แหล่ว.หน่ำมันลงไปโลดดด.8ไลน์/10ไลน?/12ไลน์ กะได้ตั๊ว.ว่าแต่เหลือ ฮู ไว้เสียบไมค์..แหน่..ท่อนั่นหละ..) ;D ;D ;D
อะก๊าาก... :hap3: :hap5:  พอดีได้ไปรู้จักกับเจ้าของร้านเครื่องเสียงมา เพินมักคนไทย :th2: พูดคุยถูกคอกันกะเลย สั่งแล้วครับเดี๋ยวสิไปเอาวันที่25ครับ

สายแยกไลน์ที่ท่าสปายเดอร์แมน ฝากจัดส่งมาให้คือๆของเจ้าแท้ บ่แมนเจ้าเป็นคนเฮ็ดบ้อ :th2: :th2:  สุดยอดครับ :happy: :happy: :happy:

นี้ตัวมิกซ์ที่ผมสั่งครับ คันมันบ่เวอค์กะฝาวบอกกันแนเด่อ :thank1: :thank1:

• ระดับ 5
  • *
« ตอบกลับ #3 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:08:09 น. »
ยามใดถ้าท่านคนไทยบ้านมีเวลากะ เอารูปสูทกานปรับแต่งมิกซ์มาให้เบิงแนเด่อครับ สิเอาสูทคนไทยบ้านเฮาแล้วมาไซ้มันจังสิแมน :th2: :th2: :D

:thank1: :thank1: :thank1:

ออฟไลน์ กฤษฎานคร

• ขี้โม้ระดับสุดยอด
  • *
  • HL#-- 4C9C3998 [หมอโป่งจัดให้]
« ตอบกลับ #4 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:24:57 น. »
มิกซ์ ที่จะมาใช้แยกไลน์ ได้ดีดี  ควรต้องมี  ไลน์สเตอฯ
ให้เลือกใช้หลายช่อง ครับ จะทำให้การแยกชิ้นดนตรีเป็นไปตามธรรมชาติ
ของมิดี้  และ SF2  ครับ

m sound

« ตอบกลับ #5 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:30:32 น. »
ยามใดถ้าท่านคนไทยบ้านมีเวลากะ เอารูปสูทกานปรับแต่งมิกซ์มาให้เบิงแนเด่อครับ สิเอาสูทคนไทยบ้านเฮาแล้วมาไซ้มันจังสิแมน :th2: :th2: :D

:thank1: :thank1: :thank1:

,มันบ่มีสุตรดอก..ท่าน แจ๊ค. แยกแล้ว กะลองฟังว่า ดนตรีชิ้นได๋.มันควรสิมีเสียงเป็นจั่งได๋.ปรับแต่งเอาตี๊.บาดทีเนี่ย...มักกังวาน.กะเติมเข้าไปโลด ผงชูรส.(เอฟเฟ็ก.มีมาในมิกซ์แล้วแม๊ะ..ไซ่มันให้คุ้ม.ตั๊ว.)มักจั่งได๋กะเอาจั่งซั่น...เอาให้ใกล้ของจริง.หลายที่สุดครับ.(แยกไลน์มันกะดีจั่งซี่แหล่ว.)  แม่นบ่อ... :th2:

tukae

« ตอบกลับ #6 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:32:52 น. »
แจ๊ค ลองเบิ่งในร้านว่า mix 16 chn มียี่ห้ออีหยังบ้าง (ที่อยู่ในงบประมาณ) เพื่อให้พี่น้องคาราซอฟท์ ช่วยตัดสินใจให้เด้อ ... อย่าเพิ่งใจร้อน...

ออฟไลน์ พ่อใหญ่หิน

• *
  • HL#9C012BFA
« ตอบกลับ #7 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:32:57 น. »
คือสิ มักหลาย ฮู แท้นอ แจ็ค  เอย.. :hap3:
อย่า เฮ็ดนำแบบ ท่าน คนไทบ้าน หลายเดอ.. :th2:
เผิ่นเป็นคน มัก เสียบบบบบ.. หลายฮู .. :evil: หลาย ลาย .. :happy:
พ่อใหญ่ เสียบ ฮู เดียว ถ่อนั่น  เกือบพอ 30 ลาย .. :D
...5555 บ่ ยากคุย... ;D พ่อใหญ่เกือบ ถืกจีก..มันยาดไมค์กัน..เอิ้ก.. ;D ;D ;D

m sound

« ตอบกลับ #8 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:33:06 น. »
มิกซ์ ที่จะมาใช้แยกไลน์ ได้ดีดี  ควรต้องมี  ไลน์สเตอฯ
ให้เลือกใช้หลายช่อง ครับ จะทำให้การแยกชิ้นดนตรีเป็นไปตามธรรมชาติ
แม่นแล้วครับ..อย่างน้อย ๆควร แยก ทอม/กีตาร์ ไปไว้ที่ ไลน์ สเตอร์ ครับ...(อย่างน้อยยย..) ;D ;D ;D

m sound

« ตอบกลับ #9 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:36:14 น. »
คือสิ มักหลาย ฮู แท้นอ แจ็ค  เอย.. :hap3:
อย่า เฮ็ดนำแบบ ท่าน คนไทบ้าน หลายเดอ.. :th2:
เผิ่นเป็นคน มัก เสียบบบบบ.. หลายฮู .. :evil: หลาย ลาย .. :happy:
พ่อใหญ่ เสียบ ฮู เดียว ถ่อนั่น  เกือบพอ 30 ลาย .. :D
...5555 บ่ ยากคุย... ;D พ่อใหญ่เกือบ ถืกจีก..มันยาดไมค์กัน..เอิ้ก.. ;D ;D ;D
หลาย ฮู มันกะหลาย รสซาดดดด...น้อออ..อี่พ่อใหญ่...อั่น ฮู.สอง ฮู.นั่น มันบ่อพอดอก...บ่อเซื่อ..ถาม ท้าววว.แจ๊ค..เบิ่งโลด..อยู่ตั้ง สเวนดี.สวีเดน.เรายัง มาปรึกษาเรื่อง ฮู.หลายๆ ฮู.เด้อ. ;D ;D

m sound

« ตอบกลับ #10 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:39:49 น. »
อะก๊าาก... :hap3: :hap5:  พอดีได้ไปรู้จักกับเจ้าของร้านเครื่องเสียงมา เพินมักคนไทย :th2: พูดคุยถูกคอกันกะเลย สั่งแล้วครับเดี๋ยวสิไปเอาวันที่25ครับ

สายแยกไลน์ที่ท่าสปายเดอร์แมน ฝากจัดส่งมาให้คือๆของเจ้าแท้ บ่แมนเจ้าเป็นคนเฮ็ดบ้อ :th2: :th2:  สุดยอดครับ :happy: :happy: :happy:

นี้ตัวมิกซ์ที่ผมสั่งครับ คันมันบ่เวอค์กะฝาวบอกกันแนเด่อ :thank1: :thank1:

เจ้าของร้านเพิ่น มักคนไทยอีหลีบ่อ...คันซั่น ฝากอี่พ่อใหญ่หิน ไว้จั๊กคนแหน่เป็นหยัง.... ;D ;D ;D อั่นเรื่อง.สายแยก.มันเฮ็ดบ่ยาก.คือไห่. พ่อใหญ่หิน..ลำ.ให้ฟัง..ดอก.ท่านแจ๊ค.. ;D ;D ;Dมิกซ์ กะเวิร์คอยู่.ติแต่ว่า ฮู มัน บ่หลาย ปานได๋.คันบ่คิดว่าสิขยายระบบอีกกะบ่เป็นหยังดอก.(ส่วนโตเด้อ...มันน้อยไปหน๊อยหนึ่ง) ;D
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:43:24 น. โดย ฅนไทบ้าน »

• *
« ตอบกลับ #11 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:45:29 น. »
เอิ้ก. :hap3:.ซั่นตี่. ???.ฮ่วย  ถ้ามันดีปาน เป็นหยังอีตาหน้าวัด
บ่บอกบ่สอนพ่อใหญ่หินเลย..มิน่า มิน่า             ดักอยู่ดักกินผู้เดียว
อย่าให้เสียว..(สันหลัง) :evil: บ้างก็แล้วไป เทิงอีตา คนไทบ้านนี่หละ.. ;D
                  ;D...ไก่ขันยามเซ้า..มันกะ ฮ้องคือเก่านอ.. ;D
                                :hap3:..สะรูล  สโรล.. :hap3:

m sound

« ตอบกลับ #12 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 06:51:12 น. »
เอิ้ก. :hap3:.ซั่นตี่. ???.ฮ่วย  ถ้ามันดีปาน เป็นหยังอีตาหน้าวัด
บ่บอกบ่สอนพ่อใหญ่หินเลย..มิน่า มิน่า             ดักอยู่ดักกินผู้เดียว
อย่าให้เสียว..(สันหลัง) :evil: บ้างก็แล้วไป เทิงอีตา คนไทบ้านนี่หละ.. ;D
                  ;D...ไก่ขันยามเซ้า..มันกะ ฮ้องคือเก่านอ.. ;D
                                :hap3:..สะรูล  สโรล.. :hap3:
เอิ๊กๆ...อักอยู่อักกิน.พะนะ..จั๊กผู้ได๋บุ๊.อักอยู่อักกิน...(โอ๊ย..มื้อนี้.ไก่ขันเดิก.ตั่งแต๊.ตีสาม.พู้น..ไปแล้วเด้ออ..พ่อใหญ่) ;D ;D ;D ;D

• ระดับ 5
  • *
« ตอบกลับ #13 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 07:13:47 น. »
ตี2แล้วเด่ออออ...ตี2แล้วเด่อทางนี้ เดี๋ยวซิเข้ามากวนใหม่เด่อครับพีน้องครับตาปิดแล้วครับ :th2: :th2:

good night and take care krub!! :thank1:

• ระดับ 5
  • *
« ตอบกลับ #14 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 15:33:01 น. »
แมนแล้วครับผม ขอบคุณครับท่านกฤษฎานคร  :cheer:

• ระดับ 5
  • *
« ตอบกลับ #15 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 15:37:55 น. »
,มันบ่มีสุตรดอก..ท่าน แจ๊ค. แยกแล้ว กะลองฟังว่า ดนตรีชิ้นได๋.มันควรสิมีเสียงเป็นจั่งได๋.ปรับแต่งเอาตี๊.บาดทีเนี่ย...มักกังวาน.กะเติมเข้าไปโลด ผงชูรส.(เอฟเฟ็ก.มีมาในมิกซ์แล้วแม๊ะ..ไซ่มันให้คุ้ม.ตั๊ว.)มักจั่งได๋กะเอาจั่งซั่น...เอาให้ใกล้ของจริง.หลายที่สุดครับ.(แยกไลน์มันกะดีจั่งซี่แหล่ว.)  แม่นบ่อ... :th2:
ก๊าาาาก...ผงชูรส. :hap3: :hap3: :hap5: :hap5:

แม่นอยู่ครับ :thank1: :thank1:

• ระดับ 5
  • *
« ตอบกลับ #16 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 15:48:17 น. »
แจ๊ค ลองเบิ่งในร้านว่า mix 16 chn มียี่ห้ออีหยังบ้าง (ที่อยู่ในงบประมาณ) เพื่อให้พี่น้องคาราซอฟท์ ช่วยตัดสินใจให้เด้อ ... อย่าเพิ่งใจร้อน...
โอเคครับพี่ เดียวผมสิเรียนให้ซ้าบอีกครั่งครับ :thank1: :D :D

• ระดับ 5
  • *
« ตอบกลับ #17 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 16:22:02 น. »
ก๊าาาก.... :hap3: :hap3: :hap5: :hap5: :hap5: แอแฮ่ม...นำแนจักหน่อย"บออยากสิคุยพ่อใหญ่เอย เว้าเรื่องเสียบนิ" ให้ผมหลับตาเสียบกะได้..

"เอาตัวที่เฮา ที่สิเสียบนะ มาวางไว้ข้างหน้าเฮา...ละดับประมาณสะโพกเฮานันละ "แหงนมันเอียงๆขึ่นจักหน่อยซันตัว..."บาดทีเนียเฮากะงัดสายไลน์เฮาขึนมา" บาดทีเนียเฮากะตั่งใจเอา..."เอาใจใสกานเสียบเด่อ" ย่างมากขันมันสุย..มันกะซิเปินเข้าซ่องMONOเองนันละครับ......เกิ้อกกกก.... 

• *
« ตอบกลับ #18 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 17:18:38 น. »
ป้าดด.. :th2: เจ้า กะมี สูตรดี ปานนี่ติ..แจ๊คเอยยย..ฮ่าฮ่า..
สายไลน์ กะต้องงัด.. :hap3:
นึกหว่า..มันเด้งออกมาจากม้วนมัน.. ;) 
เสียบ..กะต้องตั้งใจปานนั้นติ.. ???ซุพอ..
พ่อใหญ่..เสียบ..ยามได๋..บ่ทันไอ..กะหลุดทุกที.. :fireting:
ต้องมีคน ส่อยจับเสียบให้.. :hap5:  คอนวอย นั่นหละ..เอิ้ก..
จั๊กช่อง โมโน หรือ สเตอริโอ เสียบลูกเดียว..555
มันมืดนี่หละ... ??? จักหยังเป็นหยัง..บางเถื่อกะคลำเอา.. :hap3:
บ่ได้ฮู้ว่า ทางหน้าทางหลัง.. ย้อนสายตา บ่ดี.. ???
...บาดนี่หละ สี่ใซ้ สูตรเจ้า จั๊กเถื่อ ..
         ถ้ามันบ่เบื่อ  กะสิเฮ็ด หลายที
         ถ่าหว่า มันส์ดี  สิบ่ลืม ดอกหล้า
         คันมันเข้าท่า สิบ่ยอม บอกไผ
         เก็บไว้ ในใจ มีแฮงแล้ว.แหล่ววว..เอิ้กกกก...นางเอย...

ออฟไลน์ Nineyod

• คณะบริหาร
  • 4864146E/786AD800 [วิทยา]8008FCC9
« ตอบกลับ #19 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 17:36:22 น. »
เอิ๊กๆ...อักอยู่อักกิน.พะนะ..จั๊กผู้ได๋บุ๊.อักอยู่อักกิน...(โอ๊ย..มื้อนี้.ไก่ขันเดิก.ตั่งแต๊.ตีสาม.พู้น..ไปแล้วเด้ออ..พ่อใหญ่) ;D ;D ;D ;D

ไก่ขันยามดึกต้องไปบ้านท่านศิลปินหน้าวัดครับ เสียงใสเหมือนไก่อู

ออฟไลน์ อมตะนคร

• ระดับ 5
  • *
  • HL#5F64245F From (MP)
« ตอบกลับ #20 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 18:43:45 น. »
 :evil:....นึกว่ากำลังอยู่บ้านมหาดอทคอมนะครับเนี่ย....
เดี๋ยวนี้บ้านเราเปลี่ยนไปเยอะครับ
มีสีสันดีเนอะ.... :cheer:

• ระดับ 5
  • *
« ตอบกลับ #21 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 18:49:54 น. »
ป้าดด.. :th2: เจ้า กะมี สูตรดี ปานนี่ติ..แจ๊คเอยยย..ฮ่าฮ่า..
สายไลน์ กะต้องงัด.. :hap3:
นึกหว่า..มันเด้งออกมาจากม้วนมัน.. ;) 
เสียบ..กะต้องตั้งใจปานนั้นติ.. ???ซุพอ..
พ่อใหญ่..เสียบ..ยามได๋..บ่ทันไอ..กะหลุดทุกที.. :fireting:
ต้องมีคน ส่อยจับเสียบให้.. :hap5:  คอนวอย นั่นหละ..เอิ้ก..
จั๊กช่อง โมโน หรือ สเตอริโอ เสียบลูกเดียว..555
มันมืดนี่หละ... ??? จักหยังเป็นหยัง..บางเถื่อกะคลำเอา.. :hap3:
บ่ได้ฮู้ว่า ทางหน้าทางหลัง.. ย้อนสายตา บ่ดี.. ???
...บาดนี่หละ สี่ใซ้ สูตรเจ้า จั๊กเถื่อ ..
         ถ้ามันบ่เบื่อ  กะสิเฮ็ด หลายที
         ถ่าหว่า มันส์ดี  สิบ่ลืม ดอกหล้า
         คันมันเข้าท่า สิบ่ยอม บอกไผ
         เก็บไว้ ในใจ มีแฮงแล้ว.แหล่ววว..เอิ้กกกก...นางเอย...

ฮ่าฮ่าๆๆๆ..... :hap3: :hap3: ช่องโมโน หรือ สเตอริโอ กะเสียบโลดดดพ่อใหญ่....เสียงดีคือกันนันละ "แต่ว่าคั่นมันเปินเข้า ซ่องโมโน มันกะสิเสียงแฮงกอกันตัว....เกิ้อกกก... :hap3:

• ระดับ 5
  • *
« ตอบกลับ #22 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 18:58:31 น. »
:evil:....นึกว่ากำลังอยู่บ้านมหาดอทคอมนะครับเนี่ย....
เดี๋ยวนี้บ้านเราเปลี่ยนไปเยอะครับ
แฮแฮ....แหมนแล้วครับท่านกิ๊บครับ ตั่งแต่ผมได้เป็นสมาชิกที่นี้มา ผมก็เขียนและอ่านภาษาไทยได้ขึ่นเยอะแย่ะเลยละครับ แต่ก็ยังมีผิดบ้างถูกบ้างนั่นและครับ ต้องขออะไภยทุกๆคนด้วยครับ จบ ป.3 จากไทยครับ ;D  :D :D :thank1:

• *
« ตอบกลับ #23 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 19:03:57 น. »
มื้อนี่..พ่อใหญ่หิน ไปเยี่ยมมาแล้ว..ล่ะท่าน............
..โอว์..นั่นกะบ้านเมียน้อย(ผู้อื่น)..ตั่วล่ะ.. :hap3:
มีแต่หมอลำอ้อยต้อย...เลยถอยมาตั้งหลักก่อน
..ย้านเขาหยั่ม(เคี้ยว) มื้ออื่น สิชวนหมู่เกะซอฟ ไปนำ..
เผื่อสิมีหมู่..แล่นหนีนำกัน..เอิ้กกก..
จักสิอ่านว่าจั่งได๋..ขื่อท่านนั่น..... ???
เปลี่ยนเป็น ลาว..เอ้ย..เป็นไทย  
แหน่..กะดี..เด้อท่าน..เผื่อได้เป็น ดองกัน ซั่นด๊อก.. :hap5:
อ้าว..ลืมหว่าสิเว้าหยังต่อไปแล้ว...เอิ้กกก...

m sound

« ตอบกลับ #24 เมื่อ: วันที่ 11 มิถุนายน 2009, 19:09:11 น. »
นี่แม่นสิแยกไลน์ เอ๊กซ์ทรีม หือ  เสียบไลน์ x อีหยังน้อ.....อี่พ่อใหญ่..พ่อใหญ่มัก โมโน..กะเสียบ ฮูเดียว..ขะน่อย..มักสเตอร์(ซ้ายที/ขวาที...โอ๊ยจั่งแม่นคัก).2ไลน์ กะ 4 ฮู พู้นแหล่ว.....เสียบบ่หวาดบ่ไหว.... ;D ;D ;D