ผู้เขียน หัวข้อ: ท่านอาจารย์มีจังหวะ ดนตรีลงศูนย์ ไหมครับกับจังหวะ ดนตรีลำเพลิน และลำเดิน นะครับ  (อ่าน 21373 ครั้ง)

tukae

• บุคคลทั่วไป
ฮ่า ๆ ๆ พ่อใหญ่หิน ซะมะคักแท้ ๆ น๊อ.. ยกโป้ (หัวแม่มือ) ให้สองโป้ เลย  ขณะนี้กำลังคึดว่าสิตั้งวง เอ๊กซ์ตรีมรุ่งลำเพลิน ขอยกให้พ่อใหญ่หินเป็นพระเอก วงหมอลำ  ซะบ๊อนอ... ฮ่า ๆ ๆ

ออฟไลน์ พ่อใหญ่หิน

• ลงทะเบียน HL
  • ขี้โม้ระดับสุดยอด
  • *
  • HL#9C012BFA
ฮ่า ๆ ๆ พ่อใหญ่หิน ซะมะคักแท้ ๆ น๊อ.. ยกโป้ (หัวแม่มือ) ให้สองโป้ เลย  ขณะนี้กำลังคึดว่าสิตั้งวง เอ๊กซ์ตรีมรุ่งลำเพลิน ขอยกให้พ่อใหญ่หินเป็นพระเอก วงหมอลำ  ซะบ๊อนอ... ฮ่า ๆ ๆ
..ฮ่วย. ;D.ฮ่วย. ;D.อย่า..อย่า.. ;D  อย่าซ้า..พ่อใหญ่หน้าวัด...หีบฟ้าวเฮ้ด..ฟ้าวทำ..สิขอเป็นพระเอกให้เลย..หน้าตาบ่ต้องห่วง..หล่อ..หล่อ(บ่แล้ว..ปูนมันแพง)..ฮ่า..ฮ่า..

chachaval

..พ่อใหญ่ว่า..ในคอมพ์กะหลายอยู่เดอ. ;D.ลองๆหาเบิ่ง...ท่านพ่อใหญ่ริมมูล..พ่อใหญ่หน้าวัด+หลายๆท่าน..เพิ่นกะเอามาแจกหลายอยู่ตั่ว..นี่ท่านริมมูลน้อย..กะเอามาแจกอีกแล้ว.. ;D..หาเบิ่งในกระทู้ โหมด ELECTONE..เดอ..มันส์หลาย.. ;D  เอาไปใส่ในโหมดอิเลคโทน..ป่นพิณ  ปะทะ ลำซิ่ง โจ๊ะ.โจ๊ะ 3..+ xtreme V 3 บ่..อยากเว้า.. ;D.555..ขั่นหาบ่ได้..เด๋วพ่อใหญ่..สิ..ค่อยหาให้..เดอ..ขอโทษ..
เดอพ่อใหญ่ทั้งหลายแหล่..ที่เอ่ยนาม..ขั่นบ่เอ่ย..กะคึดฮอด..นอนบ่หลับ. ;D ;D.5555
หลานหาเบิ่งแล้วหละพ่อใหญ่ มันบ่มีแบบว่า ลงศูนย์แล้ว..ให้หมอลำเกริ่น..แล้วกะต่อด้วยหย่าว..หั่นแม๊ ขั่นมีขอมาให้หลานแหน่ สิเอาไว้หย่าว ปีใหม่นี่น๊า..เอาแบบ MIDI หรือ 3 ไฟล์กะได้ครับ.. :( ไหว้พ่อใหญ่ละครับ..

tukae

ท่านก่ะใช่  โอ่หมอลำ Am ... หล่ะก่ะต่อด้วยจังหวะลำเพลิน Am ตี้หล่ะครับ 3 ไฟล์นี่แหลว...ซอดแจ้งได้เด้อ สิบอกไห่...ไผมักคีย์ได๋ ก่ะทรานสโพส เอาเด้อ... ฮ่า ๆ  แต่แนะนำให้เล่นโหมดอิเลคโทนครับ สิม่วนคือพ่อใหญ่หินเด้อ

• *
หลานหาเบิ่งแล้วหละพ่อใหญ่ มันบ่มีแบบว่า ลงศูนย์แล้ว..ให้หมอลำเกริ่น..แล้วกะต่อด้วยหย่าว..หั่นแม๊ ขั่นมีขอมาให้หลานแหน่ สิเอาไว้หย่าว ปีใหม่นี่น๊า..เอาแบบ MIDI หรือ 3 ไฟล์กะได้ครับ.. :( ไหว้พ่อใหญ่ละครับ..
..หาบ่มีเลยบ้อ..หลานเอ้ย.. ;D  พ่อใหญ่แห่งคนของอ่อน..เอ้ยใจอ่อน..ฮ่ะฮ่ะ..บ๋า..พ่อใหญ่ว่า..ของพ่อใหญ่ริมมูลน้อย+พ่อใหญ่หน้าวัด..มันกะซู้ดยอดละได๋..โหมด lectone นั่นนา.. ;D บ่ต้องไปหาหมอพิณ..ให้ยาก..555 ;D  หึว่ายังบ่มีฮาร์ดสะร็อคบ้อ..รีบฟ้าวหา..ของถืก... ;D  แต่คุณภาพเหลือล้น...55
ต่อไปพ่อใหญ่สิให้ xtreme ป้อนข้าวใส่ปากให้เลย..เอิ้ก..เอิ้ก.. ;D  เอ้าๆ..เว้าหลาย..จัดให้เลย..
พ่อใหญ่กะบ่ฮู้..ว่าได้มาแต่ไส..ลืมแล้ว.. ;D ;D

chachaval

..หาบ่มีเลยบ้อ..หลานเอ้ย.. ;D  พ่อใหญ่แห่งคนของอ่อน..เอ้ยใจอ่อน..ฮ่ะฮ่ะ..บ๋า..พ่อใหญ่ว่า..ของพ่อใหญ่ริมมูลน้อย+พ่อใหญ่หน้าวัด..มันกะซู้ดยอดละได๋..โหมด lectone นั่นนา.. ;D บ่ต้องไปหาหมอพิณ..ให้ยาก..555 ;D  หึว่ายังบ่มีฮาร์ดสะร็อคบ้อ..รีบฟ้าวหา..ของถืก... ;D  แต่คุณภาพเหลือล้น...55
ต่อไปพ่อใหญ่สิให้ xtreme ป้อนข้าวใส่ปากให้เลย..เอิ้ก..เอิ้ก.. ;D  เอ้าๆ..เว้าหลาย..จัดให้เลย..
พ่อใหญ่กะบ่ฮู้..ว่าได้มาแต่ไส..ลืมแล้ว.. ;D ;D
..โฮ้ว..!!  มะคือคักแท้พ่อใหญ่ข่อย..นับถือ นับถือ ใจดีกับลูกกับหลานอีหลี..สมกับว่าให้เป็นพระเอกหมอลำ..วง Extreme แล้วหละ..ห้า ห้า..เอิ๊ก ๆ
..ตอนนี้ ตอนนี้ ลำลงแล้วสิหาแนวมาต่อ เอาแบบแข่นม้อต้อ พอได้ซ่อยริน.......ปรู๊..!!

ออฟไลน์ เด็กชายเคยโสด

• คณะบริหาร
  • 6E65CE52,7309F48F,48B54692,6E674E74,1E001EF5
ขอบคุณครับพ่อใหญ่  กำลังสิลองกับ  คุณชายโสดอยู่ครับ

chachaval

ท่านก่ะใช่  โอ่หมอลำ Am ... หล่ะก่ะต่อด้วยจังหวะลำเพลิน Am ตี้หล่ะครับ 3 ไฟล์นี่แหลว...ซอดแจ้งได้เด้อ สิบอกไห่...ไผมักคีย์ได๋ ก่ะทรานสโพส เอาเด้อ... ฮ่า ๆ  แต่แนะนำให้เล่นโหมดอิเลคโทนครับ สิม่วนคือพ่อใหญ่หินเด้อ
..อั่น..ที่อาจารย์ศิลปินหน้าวัดบอกนี่ ผมบ่มีเลยอาจารย์ ผมมือใหม่หัดเล่น อาจารย์ซ่อยอนุเคราะห์ไฟล์ สองอย่างนี่ให้แหน่ ได้บ่ ..ขอเป็นลูกศิษย์แหน่ครับ
..ค่าคายอ้อ..มีหยังแหน่..(ผ้าผืนแพรวา เหล้าขวดน้อยขวดใหญ่ หัวไก่ หัวหมู)..ขอคาระวะ...

ออฟไลน์ พ.พล

• คณะบริหาร
  • 3C0542C6, 4A95C3D5 [x-men]
เหอ เหอ.. คอร์ดเดียวจ่นงานเพิ่นแล้ว..  ;D

tukae

..อั่น..ที่อาจารย์ศิลปินหน้าวัดบอกนี่ ผมบ่มีเลยอาจารย์ ผมมือใหม่หัดเล่น อาจารย์ซ่อยอนุเคราะห์ไฟล์ สองอย่างนี่ให้แหน่ ได้บ่ ..ขอเป็นลูกศิษย์แหน่ครับ
..ค่าคายอ้อ..มีหยังแหน่..(ผ้าผืนแพรวา เหล้าขวดน้อยขวดใหญ่ หัวไก่ หัวหมู)..ขอคาระวะ...

เดี๋ยวจัดให้ครับ... ต้องถ่าพ่อใหญ่หิน พ่อใหญ่ริมมูล พ่อใหญ่ชายโสด มาพร้อมกัน สิได้ครอบครู เทื่อเดียว ฮ่า ๆ ๆ

ออฟไลน์ เด็กชายเคยโสด

• คณะบริหาร
  • 6E65CE52,7309F48F,48B54692,6E674E74,1E001EF5
มาแล่ว  กำลังสิหนีครับ  อิอิ  จะไปทดสอบ ออกงานพีเอครั้งสุดท้ายว่าผ่านไหมแล้ว

จะหยุดครับ  ไปลุยด่าย  วาสั่นตี้  ต่อครับ

tukae

เดี๋ยวจัดให้ครับ... ต้องถ่าพ่อใหญ่หิน พ่อใหญ่ริมมูล พ่อใหญ่ชายโสด มาพร้อมกัน สิได้ครอบครู เทื่อเดียว ฮ่า ๆ ๆ

รับเอาเด้อ... โอ่หมอลำ ลำเพลิน ลำซิ่ง ฮ่า ๆ ๆ

• *
รับเอาเด้อ... โอ่หมอลำ ลำเพลิน ลำซิ่ง ฮ่า ๆ ๆ

..ฮ่า.ฮ่า...นี่ละเขาจั่งว่า..ผู้เฒ่าผู้โอ่. ;D.เอ้ย..ผู้หลักผู้ใหญ่. ;D.ลูกหลาน..ขอหยังกะให้.. :D
อยากได้หยัง..ขอกับเผิ่นโลดผู้อวุโสทั้งนั้นอยู่หม่องนี่.. ;D.ส่วนของพ่อใหญ่.กลอนเดียวซอดแจ้งโข่โล่..คือพดพลว่านั่นล่ะ..ฮ่ะฮะ.. ;D..เอ้า +จึก..จึก.

chachaval

..ขอบคุณเด้อ ครับ เดี๋ยวศิษย์ผู้น้อย สิไปซ้อมใส่ปีใหม่ ก่อนหละ..บาดนี่..จั่งแม่นมันสิม่วนคัก..คั๊ก เดี๋ยวสิเอาหมูหัน แนบเป็นไฟล์มาฝาก อาจารย์ เด้อ..!!

tukae

มันเอิ้นยากแท้ ๆ เด้อ ชื่อเจ้านั่นหน่ะ เปลี่ยนเป็นภาษาไทยให้มันครือหมอลำนำกันแหน่เด้อ...ฮ่า ๆ ๆ ไปสมัครเป็นมหาดเล็ก วงเอ็กซตรีมรุ่งลำเพลิน นำเด้อ.. ไปรวมกันพุ่นมันจั่งสิบ่เปลืองเวปเพิ่นเด้อ...ซั่นดอกหวา...

natpong26

ออฟไลน์ ปอย สงกรานต์

• ระดับ 4
  • *
  • HL#5D1D9500 5656AD09 HL#7661DADE ลุงกานต์
โป๊ะ ตึ่ง โป๊ะ ประมาณนี้ครับ
   จังหวะที่ผมแจกให้ไงครับมี  ใช้ได้กับ PSR 1000 ขึ้นไปครับ  ชื่อว่า Long O ครับ และ Lumlong

ออฟไลน์ NoiMusic

• ระดับ 3
  • *
  • HDL:57E0D0E3
ผมอยากได้ แบบ ลงศูนย์เสร็จ ปุ๊บ ใช้คีย์บอดคอมพิวเตอร์นี่แหละเล่นแทนอิเลคโทรนเพื่อให้ นักร้องหมอลำทั้งหลาย โอ่..และเกริ่น..ก่อนขึ้นเพลงจริง  แบบบางราย อยากได้ลำล่องอย่างเดียวแหม.. แบบ นี้ ต้องถอย อิเลคโทน สักตัวแล้วสินะ แต่ตังค์ไม่พอ ใครพอมีวิธีบ้างครับ

tara2009

จังหวะที่ผมแจกให้ไงครับมี  ใช้ได้กับ PSR 1000 ขึ้นไปครับ  ชื่อว่า Long O ครับ และ Lumlong

สามปีผ่านไป  ไวเหมือนโกหก  อิอิ   ;D